Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej można zobaczyć oficjalnych kandydatów do Rady Powiatu. Wybory do Rady Powiatu odbywają się według starych zasad czyli w danym okręgu może dostać się do rady kilka osób. Startujące Komitety to:

KKW SLD Lewica Razem, który wystawia 41 kandydatów we wszystkich 5 okręgach, w tym obecnych radnych: Krzysztofa Ciacha, Ewę Węgielnik.

Komitet Wyborczy PSL, który wystawia 32 kandydatów we wszystkich 5 okręgach, w tym obecnych radnych: Łukasza Edwarda Plaskacz.

KW Platforma Obywatelska RP, który wystawia 39 kandydatów we wszystkich 5 okręgach, w tym żadnego obecnego radnego. Nie znaczy to, że obecni Radni, którzy startowali z list PO w 2010 nie startują w 2014. Pouciekali do innych komitetów.

KW Prawo i Sprawiedliwość, który wystawia 42 kandydatów we wszystkich 5 okręgach, w tym obecnych radnych: Tadeusza Sowę, Józefa Tadeusza Stachowiaka, Ireneusza Rogowskiego (kandydat na Prezydenta).

KWW Sławomira Pajora - Stargard XXI, który wystawia 39 kandydatów we wszystkich 5 okręgach, w tym obecnych radnych: Zdzisława Rygla, Jana Urbana Kalinowskiego, Gołofit Annę, Dariusza Zagrodzkiego.

Bezpartyjni KWW Waldemara Gila - LPS, który wystawia 39 kandydatów we wszystkich 5 okręgach, w tym obecnych radnych Platformy Obywatelskiej: Tomasza Szczerbę (startował w 2010 z PO), Waldemara Gila (startował w 2010 z PO), Marka Stankiewicza (startował w 2010 z PO), Zbigniew Łuczyński (startował w 2010 z PO), Jacek Tomkowiak (startował w 2010 z PO), Dariusz Dziakowicz(startował w 2010 z PO).

16 Radnych staruje ponownie z tych samych okręgów, co w 2010. Jak widać kandydaci bloku Waldemara Gila „przejęli” PO, która musi wystawić samych nowych kandydatów. Mamy jeden nowy komitet obecnego Starosty, z którego list starują obecni radni Platformy Obywatelskiej. Sama Platforma wystawia swoich nowych kandydatów do Rady Powiatu. W mieście PO idzie z obecnym Prezydentem pod szyldem pani Zofii Ławrynowicz posłanki RP.

Widać, że zmiana ordynacji w wyborach do Rady Miasta trochę „zamieszała” gdyż jest więcej lokalnych komitetów. Trzeba jednak pamiętać, że to tylko nazwy. Na listach kandydatów z komitetów społecznych jest wielu urzędników, byłych radnych i innych osób pośrednio lub bezpośrednio powiązanych z polityką. W tych wyborach wygląda, że o wynik najbardziej martwi się Platforma Obywatelska. Obecni Radni PO zrejterowali do komitetów „społecznych” zarówno na poziomie Powiatu stargardzkiego jak i Stargardu. Żaden z obecnych radnych wybranych z list PO nie startuje ponownie pod jej szyldem.

Reszta nie zmieniła szyldów partyjnych i startuje z tych samych list co w 2010 roku.